JogÁsz

Tollal. hu

vörösiszap A tollal.hu egy közéleti és kulturális oldal. Irodalommal, művészettel foglalkozik, híreket, véleményeket, pályázatokat, kritikákat és interjúkat tesz közzé. Most a vörösiszap-katasztrófa utóéletéről írt könyvemet ajánlotta olvasóinak. Dr. Sándor Zsuzsa: Elsodortak – A vörösiszap-katasztrófa utóélete: a per Ez a könyv főként a katasztrófa nyomán indult büntetőeljárással foglalkozik. Tizenöt ember áll évek óta a bíróság előtt. A… Tovább »

Napi 7500

430.000 és 57.  Az egyik a magyarországi gettókból elhurcolt zsidók száma, a másik azoké a napoké, amelyek alatt mindannyiuk sorsa eldőlt. Nem kellett sok idő a “feladat” elvégzéséhez. Az auschwitzi halálgyárban szolgált  az az Oscar Gröning is, aki ellen most a hannoveri ügyészség 300.000 magyar zsidó elpusztításában való részvétele miatt emelt vádat.   Gröning 1942…. Tovább »

Lóvé helyett káosz

A devizahitelesek abban bíztak, hogy a júliusban elfogadott törvény alapján egykettőre csökken az adósságuk, a havi törlesztő részletük és a Fidesz jóvoltából pillanatok alatt kikerülnek abból az adósság-spirálból, amelybe – ugyancsak a Fidesz, no meg a gazdasági válság miatt – kerültek. A helyzet azonban egyre átláthatatlanabb, az idő „lassan elszivárog”, és még messze az alagút… Tovább »

Feltépett sebek

„Két óra hosszat futkostam a padláson. Annyit hallottam: jön az árvíz, meneküljünk!” Ezekkel a szavakkal indult a beszélgetés Veszprémben az „Elsodortak – A vörösiszap-katasztrófa utóélete: a per” című könyvem dedikálásakor. Nem volt ez egy szokványos dedikálás. Aki eljött – így, vagy úgy – szenvedő alanya volt a négy évvel ezelőtti iszapáradatnak. A hölgy, aki a… Tovább »

Az Ünnepi Könyvhét képei

Június 14-én az AbOvo Kiadó sátránál kicsiknek és nagyoknak dedikáltam. A kicsiknek Dr. Drazsé meséit, a nagyoknak egy sokkal szomorúbb történetet: az Elsodortak (a vörösiszap-katasztrófa utóélete: a per) című most megjelent könyvemet. A fotókat Láng András készítette.                                    … Tovább »

Tábornokper

„A 17-ek perére nyilvános tárgyaláson került sor. 13 vádlottat halálra ítéltek, köztük a “párhuzamos trockista központ” tagjait – mások mellett Karl Radeket és Grigorij Pjatakovot. A fél évvel későbbi “tábornokper” már a nyilvánosság kizárásával zajlott. A nyolc magas rangú katonai vezető, köztük Mihail Tuhacsevszkij és Iona Jakir elleni koholt vád a trockizmus bűne mellett a… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!